Czeka Cię montaż okien w nowym domu? A może jesteś na etapie remontu mieszkania i postanowiłeś wymieć też okna? Ktoś polecił Ci ciepły montaż okien, lecz nie wiesz, czy to dobry wybór? Nasz tekst pozwoli Ci rozwiać wątpliwości, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
Ciepły montaż okien – o czym dokładnie mowa?
Przede wszystkim zacznijmy od samego pojęcia ciepłego montażu okien. Co się pod nim skrywa? Czym jest ciepły montaż okien? To nic innego jak jedna z nowocześniejszych technik montażu stolarski okiennej, która została wprowadzona po to, by wyeliminować mostki termiczne i przy okazji ograniczyć utratę ciepła z naszych nieruchomości. Jest to możliwe dzięki trzem różnym warstwom uszczelniającym między oknem a murem. Pierwsza warstwa to tzw. warstwa środkowa (izolacyjna) i to na niej spoczywa ochrona przed zimnem oraz hałasami dochodzącymi z zewnątrz. Więcej na https://domszczelny.pl/rozwiazania-soudal/cieply-montaz-okien-soudal-window-system-sws/
Druga warstwa to wewnętrzna ( warstwa paroszczelna) i na niej spoczywa zabezpieczenie pierwszej warstwy przed kontaktem z parą wodną, czy wilgocią. Trzecia warstwa, jaką obejmuje ciepły montaż okien to warstwa zewnętrzna (warstwa paroprzepuszczalna) i do jej zadań należy ochrona izolacji przed wilgocią, wpływem promieniowania UV oraz silnym wiatrem, ale nie tylko. To również na niej spoczywa obowiązek ułatwiania ucieczki wodzie zbierającej się w szczelinie między ościeżnicą a ościeżem.
Ciepły montaż okien – co daje?
Ciepły montaż okien jest nieco droższy od innych technik, ale jego wykorzystanie niesie ze sobą naprawdę wiele dobrego. O czym dokładnie mowa? Co możemy zyskać na ciepłym montażu okien? Na pewno to najlepszy sposób na to, by wyeliminować mostki termiczne i ograniczyć straty ciepła ze swojego domu, mieszkania, czy nawet firmowych budynków, a to z pewnością przełoży się też na znacznie mniejsze koszty ogrzewania.
Oczywiście sam montaż okien nie wystarczy. Warto też pomyśleć o dociepleniu ścian, czy poddasza, ponieważ tego typu działania sprawiają, że jesteśmy w stanie cieszyć się optymalną temperaturą w swoich wnętrzach i to niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Różnicę na pewno odczujemy w sezonie grzewczym, więc jeśli liczymy na oszczędności, to jak najbardziej ciepły montaż okien może okazać się dobrym wyborem.
Co więcej, mamy do czynienia też z techniką, która może skutecznie zapobiegać powstawaniu wokół okien pleśni, grzybów, czy innych szkodliwych mikroorganizmów. Poprawi się też mikroklimat pomieszczeń, więc przełoży się to na nasze lepsze samopoczucie.